המסע אל שום מקום

“מצד אחד מדבר שומם עד האופק ומהצד האחר יבשה ירוקה אדירה, ואנחנו משייטים ביניהם כמו על נהר גדול. אט-אט החלו המים לשנות את צבעם לוורוד. הבטתי במים הצלולים. יכולתי לראות את הקרקעית תחתינו ואת להקות הדגים ששייטו סביבנו. הקרקעית הייתה מכוסה באלמוגים ורודים יפהפיים, ובכל כיוון שאליו הבטתי ראיתי רק ורוד.

ענבר יוצאת עם פרופסור גיא-גיא, המדריך שלה בחוג למציאת אוצרות, אל תחרות מסביב לעולם נגד יריבו מימי בית הספר היסודי. יחד הם מגיעים למקומות מפתיעים: האי למה-למה, ארץ המדבריות, יער העצים השותקים, מועצץ הילדים והאי כרמא. הדרך הם פוגשים שלל דמויות מצחיקות ומרתקות, ולבסוף הם לומדים שלא חייבים להקיף את העולם כדי למצוא אוצר.
מי ינצח בתחרות? כמה הפתעות יש בתיק של דיויד, המדריך המהולל של פרופסור גיא-גיא? האם טיגריס יצליח לעבור את המסע בהצלחה? וכמה חיות אפשר לאסוף במדבר דמיוני? התשובות לכל השאלות האלה ועוד ממתינות לקוראים במסע הרפתקאות שאין שני לו. מוכנים? יש קסדה על הראש?

המסע אל שום מקום הוא הספר השלישי בסדרת הספרים המצליחה “הרפתקות ענבר”, שגורמת לאין-ספור ילדים (וגם לא מעט הורים) לצחוק, לדמיין ואולי גם להגשים.

אורן סלונימסקי, אבא לענבר, גיא ואדוה, אוהב להקריא סיפורים לילדיו לפני השינה ואוהב לכתוב להם בעצמו סיפורי הרפתקאות שמתחילים לקרוא ולא יכולים להפסיק עד שמגיעים לעמוד האחרון.

עוד בסדרת הספרים